Salukid
Tore video Darrahist (CH Al Khabara Darrah ) mänguhoos oma tütre Liljaga Zandirah kennelis.
Darrah on eelmises postituses piltidel olevate Dahoaki ja Dhabi-Dhurrahi õde kes elab Rootsis, Zandirah kennelis ja Darrah niisiis on samuti 8 aastane ja värske veteran.
NB: Internet Explorer videot näitama nõus ei ole kuid Chrome näitab kenasti.

Nüüd kui õues ei ole enam -20C vaid pehme -6 siis tuleb kasutada võimalust ja võtta kenast lumisest talvepäevast kõik mis võimalik!
Piltidele on jäänud enamamsti kaks meie neljast salukist, natuke aga kahjuks liiga kaugelt pildistatuna ka teised kaks, kui pildistaja ka ise paparazzina lumme oleks viskunud iga kord kui salukid mööda tuiskasid siis oleks ilmselt ka pildilejäämine arvuliselt paremini jaotunud.
Nagu öeldud, on meil 4 salukit, kõik on kenas veteraanieas ja endiselt sportlikus vormis. Õde-venda Batman (INT BALT EST LV LT CH Al Khabara Dahoak) ja DiDi (Al Khabara Dhabi-Dhurrah), kes saavad sel aastal juba 9 aastasteks, nende vanem poolõde Nikki (INT BALT FIN EST LV LT CH Al Khabara Bathsheba) , 10 aastane ja nende ema Helmi ( INT FIN EST BALT LV LT IT CH Aziz Mahtab – 15 aastane
Tundub tõsi olevat et Salukide puhul nende välimuse põhjal vanuse mõistaatmist oleks parem kohvipaksu pealt teha. Ja Batmani kohta sobiks paremini ka öelda et 8 aastat noor, samuti ka tema õde DiDi .
Meil on mõttes mõlkunud Batmanile veteranikarjäär – meenutades tema toredaid saavutusi kuid ka tema näitustega kaasnevat tsirkust – oleks see ju päris rõõmus vaheldus!
DiDi oli kutsikas kelle jätsime omale D-pseakonna emastest, tal oli ja on fantastiliselt ilus ja unikaalne salukiliikumine, emlat päritud.. Tema kutsikaklassikarjäär oli fantasiline, paar BIS võitu rahvusvaheliste näituste kutsikate BIS’ilt lõuna-Euroopas, edasi juuniorklassi näitused, eseimene juunior sertifikaat ja siis kahjuks vigastas ta oma rannet mida ka operatsiooniga enam perfektseks ei saanud. Seega on DiDi elanud meil aktiivset sohva-tšempioni elu ja jooksnud ja möllanud kogu südamest oma saluki-sõpradega. Nüüd aga las edasi jutustavad juba pildid!
Siin on galerii rohkemate ja suuremate piltidega!
| CH Al Khabara Dahoak 8a | Busy boy Batman 8a | Batman and DiDi 8 y | DiDi Al Khabara Dhabi-Dhurrah |
| DiDi Al Khabara Dhabi-Dhurrah | DiDi and Nikki in speed | Batman | Batman |
Suurepärased näituseuudised ühelt Venemaa suurimalt rahvusvaheliselt näituselt 04.11.2012 International Winner Show, Rossia -2012 Moskvas, kohtunikuks Mr Ake Cronander Rootsist.
INT RUS UKR RKF BLR CH RUS JCH
RUS GRAND CH, RUS Saluki Club CH Rus W-07
Al Khabara Damitha
oli BEST VETERAN ja
BEST OF BREED ehk TÕU PARIM – veterani klassist !!!
Huvitav on see et ka Damith ema Helmi (INT Multi CH Aziz Mahtab sai sarnase Best of Breed võidu veteraniklassis võisteldes aastal 2006 kui külastas rahvusvahelist näitust Peterburis, Venemaal ja ka tookord hindas sama ekspert Rootsist.
Ja see ei ole veel kõik . suure uhkusega saame esitleda ka Damitha ilusaid tütreid kes samal näitusel said CACIB’i and R-CACIB’i ja üks neist oli ka Parim emane!
Oleme väga uhked Dusya ja tema tütarde Azima and Aya edu üle ning meie poolt suured õnnitlused Dusya omaniku ja tema tütarde kasvatajale Svetlana Panovale, kennel Al Naqawa, Moskvas !
Damitha pildistatud RÜHM X võistlusel – International Russia Winner -2012 show.

Ja siin on Damitha pildistatud koos oma tütarde Azima (vasakul) ja Aya paremal , palju õnne Svetlana!
Continue reading


Dusya ( C.I.B Ch Al Khabara Damitha) elab nagu kuninganna kennelis Al Naqava Moskvas, Venemaal.
Pildistatud harjahoidmise töö pealt , kas pole võluv :)

Uus pilt Tahmast ehk õige nimega Al Khabara Dahman.
Tahma elab Soomes, Hanna & Henri Rantatalo peres.

Millised uudised…..
Meie Helmil (14 a Multi CH Aziz Mahtab) on esimene AMERICAN GRAND CHAMPION lapselaps alates tänasest !!!!
Väga põnev on teada anda et Adon on nüüd AM GRAND CH Hillside’s Adonijah of Chandani! Oli tõu parim kahel päeval järjest Milwaukee näitusel.

Adon’ i vanemad on AM CH Karista’s Believe It Or Not x AM CH Al Khabara Badaya)
Palju õnne ja edu Vikki McDonald, James Donahue, D Scott Pfeil !
Rõõmsate lumerohkete aegade saabumine on aeglustanud postituste kirjutamist, kuid jaanuarikuu uudiseid ei saa sellegipoolest vahele jätta!
Meil on nimelt mitmeid tähtsaid sünnipäevi peetud!

22.jaanuaril sai Helmi 14 aastaseks!
AZIZ MAHTAB
EUR VW-07, EVMM-08, EST Veteran CH, SLO Veteran CH
INT, BALT, FIN, IT, EST, LV, LT, UA CH,
LVW-99-00-01 LVJW-99 LVCLW-99-00-01
PL CLW-00 LTW-01 LTJW-99 HunW-01,
LV Club CH, LV Junior CH,
EST VETERAN MASTER OF COURSING -2008
s 22.01.1998
Helmi on olnud terve oma elu väga terve koer, oleme temaga pidanud käima ainult vaktsineerimas.
Ainult mõned kuud tagasi juhtus tal aga suur traumaõnnetus. Ühel päeval koju tulles selgus et vanadaam oli ilmselt aknal linnujahti pidanud, või oli ehk aknast paistval põllul lausa metsaelanikke seiklemas nii et õnnetuseks “aknasporti” harrastaval vanadaamil jalg tema voodi ja seina vahele nii pahasti vajus et puus lahti tuli koos seda hoidva kõhre rebendiga. Helmi oli siis täpselt 13 aastat ja 9 kuud vana ja võite meie suurt muret ette kujutada siinkohal.
Nagu ikka juhtuvad kõik õnnetused sellisel ajal/kellaajal et mitte eriarsti ehk ortopeedi vastuvõtuga kokku ei lähe. Meie ja Helmi õnneks oli aga meie kodukliinikus ehk Toometikliinkus just sel päeval ortopeedi vastuvõtt ja sinna me ka kohale jõudsime koheselt. Röntgenis selguski kurb tõde et tegu raskekujulise traumaga. Helmi süda ja üleüldine tugev tervis andsid lootust et operatsioon õnnestub ka sellises kõrges vanuses koeral, ta taastub lõikusest, narkoosist ning hakkab ehk ka kõndima ja samuti oli südames mure et kas arstid üldse nii kõrges vanuses koerale nii suurt operatsiooni on nõus tegemagi. Doktor Marti Lasn oli nõus ja oleme talle väga väga tänulikud – Helmi taastumine oli lausa imepärane, arvestades seda et talle sisuliselt puus külge tagasi pandi. Õnnetus juhtus septembris, ja juba paar kuud hiljem liikus Helmi ilma et oleks näha longet, kui just ei teaks hoolega vaadata. Tema tagaliikumine annab silmad ette ka lihtsalt vanas eas koera tagaliikumisele kel jalad natuke kanged vanuse tõttu.
Suur suur tänu doktor Marti Lasn ja samuti lahkele ja toredale Pärnu Väikeloomakliiniku perele kes meie Helmi eest nii head hoolt kandsid!
Helmi paranemine läkski heade lootuste kohaselt ja ta paranes lausa silmnähtavalt, tasapisi tõusis jalgele ja hakkas tuba mööda kõndima, oi – vabandust: mitte kõndima, ta võttis kohe sisse jooksusammu et ühest toast teise minna, nagu salukid ja afgaanid ikka, ega neil pole ju aega vantsida, ka paarimeetrist lõiku läbitakse kerge traaviga.
Seejärel tõime koheselt tuppa vaibakuhila ja kõik toapõrand sai kaetud, välja sai ka otsitud titeaedikud eelmise pesakonna ajast ja Helmile tehtud poole toa suurune aedik kus tal ruumi käia ja olla et paranemine maksimaalselt turvaline ja kindel oleks. Voodi asemele sai paksu porolooni põrandale et ei peaks üles alla hüppama. Siis hakkasime varsti tasapisi ka õues käima, trepist ikka veel süles alla viies.
Nüüdseks on Helmi tagasi kolinud allkorrusele teiste juurde, igaks juhuks on sisse seatud eraldi tuba kus talle tema lapsed seltsiks käivad ja alati soovi korral on, voodid on toast välja tõstetud ehitatud talle madal lavats pehme asemega. Helmi käib õues koos teiste koertega, kõnnib väärikalt ja võtab vahel jooksusammugi sisse, aga vaadake ise oma silmaga!
Siin on Helmist video tema 14 aasta sünnipäeval, mil oli küll kole külm pakaseline ilm, kuid üks-kaks tiiru tahtis ta rõõmsalt teha ikkagi.
Palju õnne sünnipäevaks Helmi ja loodame et oled meil veel mõnedki aastad rõõmuks ja olemas!

Ali pildistatud peaaegu 9 aastasena -( B-pesakond saab 23.jaanuaril 9 aastaseks) veetmas koos oma perega talvepuhkust Hispaanias.
Tore uudis ka see et Ali käis ametlikus südamekontrollis (ultraheli uuring) ja tulemuseks oli perfektne, täiesti terve süda.
Ali koduleht on siin SBIS, INT, S, FIN, EST CH Al Khabara Babbar
Jagan imeilusate salukide pilte! Kõik nad om Ameerika Championid ja kõik nad on meie Helmi lapselapsed ja AM CH Al Khabara Badaya lapsed.
Oleme nende üle väga uhked!

Ameerika Champion Hillside’s Amala, kasvataja Vikki McDonald, USA
(isa: AM CH Karista’s Believe It Or Not – ema: AM CH Al Khabara Badaya)

Ameerika Champion Hillside’s Aleeza, kasvataja Vikki McDonald, USA
(isa: AM CH Karista’s Believe It Or Not – ema: AM CH Al Khabara Badaya)

Ameerika Champion Hillside’s Adonijah of Chandani,
kasvataja Vikki McDonald, USA, omanik James Donahue USA
(isa: AM CH Karista’s Believe It Or Not – ema: AM CH Al Khabara Badaya)
Nende salukdei ema on meie kasvatatud Hannah, ehk AM CH Al Khabara Badaya ja ühtlasi on nad
meie Helmi ehk Multi Ch Aziz Mahtabi lapselapsed. Selles pesakonnas on veel championeid , loodan varsti lisapilte esitleda.
Nii tore on saada selliseid pilte oma koerte järglastest!
Selline vahva pilt tuli meile Soomest : Dahma ja Daheem uues rollis- lapsehoidja rollis ja nagu näha, jalutamine sujub ilusti kaunil sügispäeval.
Täna, 23.oktoobril on sünnipäev meie Al Khabara D-pesakonnal – kes saavad 7 aastaseks !
Palju palju õnne neile kõigile !
Palju ilusaid uusi pilte Dhakrast leiab siit galeriist.
Dhakra ehk täisnimega EST CH Al Khabara Dhakra on meie 2004 a sündinud D pesakonnast ja tema vanemad on INT, Multi CH EUR VW Aziz Kabir x INT, Multi CH, EUR VW Aziz Mahtab
Dhakra omanik on Triin Tamme ja piltide autor Marelii Pirsi.
Tahan esitleda ühte vahvat õe-venna paari: Daheem ja Dahman, kes sündinud meie D-pesakonnas aastal 2004 ja kes elavad Hanna ja Henri peres Soomes. Käisime neil talvel külas ja veendusime kui vahvasti nad koos elavad ja tegutsevad koos veel oma kahe sõbraga.
Daheemil ehk koduse nimega Vahvlikesel oli lausa oma riidekapp voodikese kõrval milles terve kollektsioon karvase kapuutsiga jopesid, veste ja isegi sini-must-valge värvides kasukas. Nagu sellest järeldada võib- tegu on lõunamaise kõrbetõu saluki esindajatega, kel suuremate külmakraadidega pikematel jalutuskäöikudel ikka päris külm võib olla. Daheem on lisaks veel ka nagu oma ema suust kukkunud selles osas et daamikesena lödiseva vihma kätte jalutama minek on ebameeldiv ning et kõva tuulega kannab üks daam ju ikkagi midagi kaitsvat:). Dahmanil ja Daheemil on peres veel kaks vahvat sõpra-koera kes toodud-päästetud Hispaaniast – sisuliselt päästetud tänavakoera elust ja antud neile uus ja õnnelik elamisväärne elu toredas Soome peres. Aga tegelikult tahtsin ma näidata hoopis Daheemi ja Dahmani pilte nende vahvatest tegemistest. Hot-dogi stiilis magamisasemetest, mängudest ja toredast elust!
Dahman, Hanna ja Daheem kodusel puhkehektel



