E-pesakond

 

Kutsikad on nüüd 7 nädala vanused ja nädalavahetusel tegime palju palju uusi ilusaid pilte. Meil oli erikülaline Jane kaameraga ja  pildid ongi tehtud kahel päeval.  Kahjuks valmistasime kolme koera karva ette pühapäevaseks näituseks ja selletõttu jäi aega napiks et ka meie teised koerad kõik piltidele saada, aga loodame et Jane tuleb meile tulevikus jälle külla.  Ja natuke jäi aega napiks ka muidugi selle tõttu et kutsikatega olemine oli lihtsalt põnev, õnneks oli ka ilm päikeseline ja pisikesed said palju õues olla.

Suur suur tänu Sulle, Jane !

Praegu laadisin 7-nädala galeriisse üles väikese osa pilte, püüan  iga päev neid lisada. Kutsikatel on nüüd igaühel ka oma leht valmis ja  igal ka oma pildigalerii.

 

 

Täna postitan ühe huvitava pildi, tegelikult koosneb see muidugi kahest pildist:
paremal pool  meie  praeguse, 2012 aastal sündinud pesakonna vana-vana-vanaema Meeri ( Balt Est Lv Lt CH Lebensretter Montezuma) umbes 3 nädala vanusena ja vasakul pool tema lapse-lapse laps Al Khabara  Easy Breezy Me, kes sündinud meie kenneli E-pesakonnas.

Lähiajal lisan palju varem avaldamata pilte Meerist ja meie A-pesakonnast. Suur skanneerimine on juba käsil. Ja kuna juttu tuleb meie esimesest afgaani hurdast siis ei saa üle ega ümber ka sugupuudest, üks minu lemmikteemasid.

Meie kutsikad on vahepeal saanudki juba 5 nädalasteks ja siit siis tuleb väike ülevaade nende tegemistest 4 nädala vanustena.

Seekord ma enam pilte topelt üles ei lae eestikeelsele poolele vaid galeriide lingid viivad inglisekeelse lehe galeriisse kus on üks ühine galerii E-pesakonnale

Oli üks äraütlemata põnev nädal, sest pisikesed said esimest korda õue aeda murule mängima. Ilm oli küll veidi kuumapoolne aga ennelõunane piknik õunapuude varjus kujunes meeldejäävaks sest vaadates pisikeste esimesi samme murul saime ka kasvatajatena palju parema ülevaate nende liikumisest ja olemusest – mis võiks ühele kasvatajale veel põnevam olla.
Seisupilte tegime ka ja need mõned on albumis väljas, omale kojujäävaid kutsikaid  ei taha kuidagi laual pildistada kätega seismapandutena, õigemini et ei taha neid kätega seisma panna sest  seda saab ka igas vanuses hiljem teha kui loomulik uhke hoiak juba kindlalt kinnistunud on. Kes on meie koeri näituseringides näinud see aimab millest räägin;)

 

 

Minule meeldib hinnata kutsikad alati kõige enam 3-4 nädala vanusena ja oma esimese arvamuse igaühe omadustest kujundan just selles vanuses. Selle tõttu on ka need kiireimad nädalad meie jaoks kutsikatega tegelemisel. Loomus ja iseloomud aga avalduvad kenasti juba 5 nädalaselt.

Kutsikate ema Grace’l oli toimetamist ja  tegelemist rohkem kui küll, ta jälgis õueski teraselt et kohe kohale tõtata kui keegi väikestest peaks hakkama häda punnitama.

Kõrvaloleval pildil käib tegelikult kül pisikeste teravate  küünte lõikamine, pisikesed aga kõndisid igal võimalusel ema järel uutesse kaugustesse, kõige kaugem marsruut oli muidugi marjapõõsad kus ema Grace vahepeal tikreid maiustamas käis.

Muru on meil küll omast arust vägagi lühikeseks niidetud, kuid sellegipoolest tundus pidevalt et kutsikad on küünarnukkideni heinas ja kui ikka kõik 9 igaüks ise suunas jooksevad siis on ikka  päris tegu neid silmas pidada  kuid värske õhk tegi pisikestega oma töö ja varsti potsatasid nad magusasse unne olenemata kuskohas uni maha niitis:)

Varsti oligi ainult veel üksainus kaamerasse vaataja järel :)  Aga ega see titeuni kaua ei kesta ja varsti oli jälle  tegevust kui palju.

Räägin siis ka paari sõnaga  kuidas meie pesakond on arenenud. Kuna kutsikaid on üheksa siis on väga huvitav neid võrrelda ja vaadata et mida siis meile seekord vanematelt on kaasa tulnud.

 

 

Nagu oodata ja loota julgesime on neis juba praegu näha väga ilus hoiak, selline ilma milleta minu jaoks afgaani hurt ei ole see tõug mis ta on.

Meil on olnud õnne selle omaduse olemasoluga alates esimesest pesakonnast 1998 aastal kus sündis nüüdse pesakonna vanaemagi.

Samuti on sama uhke hoiaku ja sädeleva iseloomuga ka meie teine aretusemane Grace, selle pesakonna ema, neid kahte emasliini kokkupaneku tulemus pakub hetkel palju äratundmisrõõmu;)

Samuti olem väga väga rahul nende kutsikate esiosadega  mis samuti mõlemalt poolt vanematelt kaasa saadud ning teatava balansiga kehaehitused, mis minu silmamõõtu ideaalselt klapib.

Siin siis ka mõned pildid:

Black & brindle isane
(reserveeritud)

 Must emane
(vaba näitustekogemusega perre!)
ka kahel järgmisel pildil:
Must isane

4-nädala vanustena näeme ka silmi ja taas kord hea meel tõdeda et mitte ühtegi valget pigemnteerimata nn kolmandat silmalaugu meie pesakonnas ei ole, sabad on ilusa pikkusega ja hakkavad otsast juba kergelt kaarduma, hambumused on kõigil 9 praegu korrektsed ja loodame et see niimoodi ka jääks,  ja praegu seda kirjutades kui kutsikad on juba vahepal 5 nädalasteks aanud, on näha ka et kõigil on täiskomplekt beebihambaid olemas.

Ühed väga armsad suured-pisikesed väsinud käpakesed, kas pole ? :)

Kaamera on põnevam kui mänguasjad :)

Pildil olev poiss on küll reserveeritud kuid meil on  selles pesakonnas vabad veel 2 ilusat emast kutsikat – üks neist on ka ülevalolevatel piltidel uhket hoiakut esitlemas, mõlemal on väga ilus esirind, pikk kael ja oodata on väga ilusat liikumist.  Kindlasti saab nende kutsikate omanikul olema väga põnev neid tulevikus näituseringidesse viia ;)

Meil on niisiis pakkuda üks täismust ja üks maskiga tume-puna-brindle emane kutsikas, ära jäta võimalust kasutamata vaid võta meiega ühendust ja küsi lisa!

Continue reading

Aeg läheb kiirelt ja juba me tegimegi esimesi seisupilte nädalavahetusel. Pilte tegime muidugi rohkem neist ja püüan need ka esimesel võimalusel siia lisaks laadida. Praegu siis lubage esitleda : meie E-pesakond 3 nädala vanustena !

Vabad on meil sellest pesakonnast kaks imeilusat emast kutsikat – must ja teine väga tume maskiga punabrindle.

Kirjuta meile ja küsi täpsemalt!

no images were found

 

Galerii 11 päevaste kutsikate piltidega juba jupp aega üleval, kuid postitus lingiga on viibinud sest päevad mööduvad meil kiirelt, pisikesed kasvavad kenasti ja ka muidu on kõik toredasti. Seekord siis räägivad pildid iseendi eest.

 

 

 

 

 

 

 

 

no images were found

 

 

 

 

E-pesakonna kutsikad on 9 päeva vanused ja kasvavad kenasti.

 

Siin siis ongi juba uued pildid. Kahjuks mõned on puudu kuna olid liiga aktiivsed ja pildid ei tulnud teravad,  aga juba täna tegime  ka uusi pilte 11 päeva vanustena, neid saab näha siin juba homme!

 

 

 

 

 

 

 

no images were found

Selline rõõmus uudis et meie afganistani hurda E-pesakond on sündinud 27.juunil.2012 ja eile said kutsikad 1 nädalaseks.

Sünnitus läks Graciel kenasti ja sujuvalt – kutsikad sündisid 15-20 minutiliste vahedega, Grace tegi kõik vajaliku ise ja meil jäi ainult kõrvalt vaadata ja imetleda.  Kuna paar päeva varem tehtud röntgenpildil seekord ei õnnestunud täie kindlusega sündivate kutsikate arvu tuvastada, see arv jäi kahevahele siis peale kaheksanda kutsika sündi, kui arvasime et nüüd ongi kõik ja kätte hakkas jõudma kena päikesepaisteline varahommik, mõtlesime et oleks hea mõte minna kliinikusse ja uue pildiga kindlaks teha et kõik  kutsikad ka sündinud on. Grace istus bussi tagapingil suures plastikpesas, ja tema jaoks ei paistnud küll mingit vahet olema kus ta parajasti nendega on sest  tal oli kutsikabeebidega tegemist küll ja küll, kutsikad imemas ja sõit võis alata.  Mustamäelt Sõle ristmiku suunas sõites märkasin et tal nagu oleks press alanud, üks ja kaks korda. Ja siis  Sõle ristmikul ta siis sündiski, suur ja tugev plika-kutsikas, ikka samas stiilis, kahe presstõukega nagu eelmisedki.  Helistasin siis kliinikusse et meid on nüüd ühe võrra rohkem, igaks juhuks tegime siiski veel pildi ja veendusime et kõik korras, Grace jätkas titade toitmist tunniajase kojusõidu ajal. Terve nädala oleme kenasti kasvanud,  titemamma on tubli ja tema lapsed imearmsad.

 

Kes meil siis sündisid?
3 isast ja 6 emast kutsikat. Isased on täismusta värvi ja emaseid on kaks puna-kuldset musta maskiga ja 4 täismusta. Täismustade kutsikate eest Gracele ja Mouztafale hinne 5 kahe plussiga:  neil mustadel kutsikatel on käpadki mustad ilma valgete käpaotsteta, näol ega peas pole ühtegi valget märgist ja rinna ees olevad tähed on mõnel imepisikesed – imeilusad!

Nagu Grace eelminegi pesakond-  ka seekord tegu ühtlase pesaga.
Kaks emast musta kutsikat on nagu teineteise kloonid – saab olema keeruline neid eristada, hetkel kannavad kutsikad küll kaelapaelu aga varsti läheb küll pisikesi erivärvi kaelarihmasid vaja.

Mõned kutsikatest on veel broneeringu kinnituseta ja eriti võiksid huvi pakkuda just neile kes sooviksid omale hästi esinevat afgaani hurta näitustel esitamiseks.  Esinemissädelust ja ilusat liikumist on siit pesast oodata lausa mitmekordselt;)   Kui on huvi siis võta meiega julgesti ühendust!

Vaata 6-põlve sugupuud siit. Ja nüüd esimese nädala pildigalerii:

no images were found

Meie 5 aastane Mouztafa (CIB Al Khabara Fiery Mouztafa) ja 7 aastane  Grace ( CIB Kingsleah Amazing Grace)
käisid ametlikul südame ultraheliuuringul mille tulemusena saime teada et mõlemi südamed on suurepärases vormis, ilma ühegi viite või märgita  AS, PS või DKM/DCM kohta ega muid haiguslikke kõrvalekaldeid .

Mõlemal neil on tehtud ka ametlikud silmahaiguste uuringud ja mõlemi silmad on korras ning ilma ühegi märgita mõnele pärilikule haigusele nagu  PRA, RD, HC.

Nende tulemuste üle on meil väga hea meel.

Terviseuuringud ei ole Eestis selles tõus kohustuslikud, kuid kui tegeleme aretusega siis tahame  olla kindlad et meie liinid oleks vabad üllatustest nii praegu kui ka tulevikus.

Mouztafale  ja  Gracele  plaanitud suvepesakond 2012

Lisasime nüüd ka mõned uued pildid:

Continue reading

Mitme viimase kuu näitusetulemusd nüüd üles pandud ning palju piltegi galeriisse laetud!

Esialgne info meie tulevase pesakonna kohta nüüd  üleval ja  saame juba võtta vastu reserveerimisi.
Hetkel on reserveeritud 1 isane ja 3 emast kutsikat!
Huvi korral võta meiega julgesti ühendust!

Kaunist sügist kõigile ja olete oodatud  lugema reisi- ja näitustemuljeid peatsetes postitustes!