D-pesakond

Vohveli,  (Al Khabara Daheem) 9 aasatne, tervitab kevadet rõõmsa amokijooksuga ja teeb seda lausa iga päev kuni sügisekülmade saabumiseni et taas soojade tekkide vahel mõnuledes külm talv mööda saata.

Saluki printsess kes ei armasta vihma külma ja lund, justnagu oli ka tema ema Helmi. :)

Vahvlike elab koos oma venna Tahmaga Hanna ja Henri peres Soomes

 

 

 

 

 

Tore video Darrahist (CH Al Khabara Darrah ) mänguhoos oma tütre Liljaga Zandirah kennelis.

Darrah on eelmises postituses piltidel olevate Dahoaki ja Dhabi-Dhurrahi õde kes elab Rootsis, Zandirah kennelis ja Darrah niisiis on samuti 8 aastane ja värske veteran.

NB:  Internet Explorer videot näitama nõus ei ole kuid Chrome näitab kenasti.

Nüüd kui õues ei ole enam -20C vaid pehme -6 siis tuleb kasutada võimalust ja võtta kenast lumisest talvepäevast kõik mis võimalik!

Piltidele on jäänud enamamsti kaks meie neljast salukist, natuke aga kahjuks liiga kaugelt pildistatuna ka teised kaks, kui pildistaja ka ise paparazzina lumme oleks viskunud iga kord kui salukid mööda tuiskasid siis oleks ilmselt ka pildilejäämine arvuliselt paremini jaotunud.

Nagu öeldud, on meil 4 salukit, kõik on kenas veteraanieas ja endiselt sportlikus vormis. Õde-venda  Batman (INT BALT EST LV LT CH Al Khabara Dahoak) ja DiDi  (Al Khabara Dhabi-Dhurrah), kes saavad sel aastal juba 9 aastasteks, nende vanem poolõde Nikki (INT BALT FIN EST LV LT CH Al Khabara Bathsheba) , 10 aastane ja nende ema Helmi ( INT FIN EST BALT LV LT IT CH Aziz Mahtab – 15 aastane

Tundub tõsi olevat et Salukide puhul nende välimuse põhjal vanuse mõistaatmist oleks parem kohvipaksu pealt teha. Ja Batmani kohta sobiks paremini ka öelda et 8 aastat noor, samuti ka tema õde DiDi .

Meil on mõttes mõlkunud Batmanile veteranikarjäär – meenutades tema toredaid saavutusi kuid ka tema  näitustega kaasnevat tsirkust – oleks see ju päris rõõmus vaheldus!

DiDi oli kutsikas kelle jätsime omale D-pseakonna emastest, tal oli ja on fantastiliselt ilus ja unikaalne salukiliikumine, emlat päritud.. Tema kutsikaklassikarjäär oli fantasiline, paar BIS võitu rahvusvaheliste näituste kutsikate BIS’ilt lõuna-Euroopas, edasi juuniorklassi näitused, eseimene juunior sertifikaat ja siis kahjuks vigastas ta oma rannet mida ka operatsiooniga enam perfektseks ei saanud.  Seega on DiDi elanud meil aktiivset sohva-tšempioni elu ja jooksnud ja möllanud kogu südamest oma saluki-sõpradega.  Nüüd aga las edasi jutustavad juba pildid!

Siin on galerii rohkemate ja suuremate piltidega!

batman-8y-img_0848 batman8y_img_0854fb batmandidi8y_img_0874fb didi-img_0852
CH Al Khabara Dahoak 8a Busy boy Batman 8a Batman and DiDi 8 y DiDi Al Khabara Dhabi-Dhurrah
didi_8y_img_0851fb didi_niki_img_0868fb img_0834 img_0835
DiDi Al Khabara Dhabi-Dhurrah DiDi and Nikki in speed Batman Batman

 

 

 

Suurepärased näituseuudised ühelt Venemaa suurimalt rahvusvaheliselt  näituselt  04.11.2012 International Winner Show, Rossia -2012 Moskvas, kohtunikuks  Mr Ake Cronander Rootsist.
INT RUS UKR RKF BLR CH RUS JCH
RUS GRAND CH, RUS Saluki Club CH Rus W-07
Al Khabara Damitha

oli   BEST VETERAN ja

BEST OF BREED ehk TÕU PARIM – veterani klassist !!!

Huvitav on see et ka  Damith ema   Helmi  (INT Multi CH Aziz Mahtab sai sarnase Best of Breed võidu veteraniklassis võisteldes aastal 2006 kui külastas rahvusvahelist näitust Peterburis, Venemaal ja ka tookord hindas sama ekspert Rootsist.

Ja see ei ole veel kõik . suure uhkusega saame esitleda ka Damitha ilusaid tütreid  kes samal näitusel said  CACIB’i and R-CACIB’i ja üks neist oli ka Parim emane!

Oleme väga uhked Dusya ja tema tütarde   Azima and Aya edu üle ning meie poolt suured õnnitlused Dusya omaniku ja tema tütarde kasvatajale Svetlana Panovale, kennel Al Naqawa, Moskvas !

 

 

 

 

Damitha pildistatud  RÜHM  X  võistlusel –   International Russia Winner -2012 show.

Ja siin on Damitha pildistatud koos oma tütarde  Azima  (vasakul) ja  Aya paremal , palju õnne Svetlana!
Continue reading

Natuke siis salukiuudiseid meie kennelist üle hulga aja.

Mõned eelmise nädalavahetuse näitusetulemused:
JCH Al Khabara Damitha oli Moskvas BOB
JCH Al Khabara Darrah oli Rootsis BOB, GROUP 1 ja BIS 3-
mõlemad õed on 17 kuused.

AM CH Al Khabara Badaya’l sündisid Ameerikas kutsikad, 2 isast ja 4 emast, pesakonna isa on AM CH Karista Believe It Or Not.
Põnevusega ootame esimesi pilte, pesakonnas on nii kreeme kui ka grizzleid. Eks ma siis postitan pilte ka siia.

ja siis lõpetuseks üks selline uudis mis endalegi täiesti uskumatuna tundus kui ta just kirja näol postkasti poleks jõudnud. Nimelt saadeti meile Ameerika Salukiklubist kiri palvega täpsustada andmeid kuna meid kui ühtesid 2005 aastal enim tituleeritud salukide kasvatajaid pandi suvel 2006 ilmuvasse ja AM Salukiklubi poolt väljaantavasse Rekordite Raamatusse. Rekordite raamat koostatakse koerte 2005 aasta tulemuste põhjal ja Al Khabara Salukisid oli koguni kolm kes selle aasta jooksul AM CH tiitli saavutasid ja neid rekord liste on siis ilmselt eraldi alustel ka kasvatajate/kennelite loeteluna.
Loodan seda Record Book’i siis suvel ka oma silmaga näha sest ka koerte endi sugupuud piltidega avaldatakse selles raamatus, seda siis juba omanike kaasabil.

Salukitervitustega